Aktuality a zprávy:Toto není žádná propagandistická akce, nýbrž shromažďování názorů a informací!!

Aktuality a zprávy

04.02.2011 Narozky

Narozky
Tak přesně před sedmnácti lety se narodila extrémistka a velký radikál se jménem Kateřina Hadačová..:-) dnes se z tohoto důvodu zpráskám jako pes, když jsem se po sedmnácti letech narodila..:D

02.02.2011 Kanada zkoumá život Romů v Česku. Ve hře jsou víza

Kanada zkoumá život Romů v Česku. Ve hře jsou víza
Brno - Kanadští experti ve středu vyzvídali v brněnském Muzeu romské kultury, jaká je situace menšin v Česku a jak stát pečuje o integraci Romů. Jejich mise souvisela s českou snahou zrušit vízovou povinnost při cestě do Kanady.

Experti se v Brně ptali například na roli vlády v péči o Romy, uvedl jeden z účastníků schůzky Karel Holomek ze Společenství Romů na Moravě. Osobně prý doporučil expertům víza zrušit.

Holomek členům mise řekl, že není v silách vlády Romům zamezit, aby v případě zrušení víz do Kanady cestovali. "Na druhou stranu jsem řekl, že čeští Romové nepředstavují žádné akutní nebezpečí, a je pro to několik důvodů. Jsou mnohem integrovanější než Romové slovenští nebo balkánští, Česko je demokratickou a bezpečnou zemí a jakékoliv žádosti o azyl by v Kanadě neuspěly," řekl.

Holomek: Ze zavedení víz jsou obviňováni Romové. Neprávem
Zrušení vízové povinnosti by prý uvítal i z toho důvodu, že v ČR jsou podle něj za znovuzavedení víz Romové nesmyslně obviňováni. Kdyby povinnost zanikla, zlepšilo by se prý pro Romy ovzduší v ČR. Dodal, že podle jeho informací čeští Romové, kteří do Kanady odešli, v zemi úspěšně získali práci a nejsou pro ni žádnou zátěží.

Naopak životní podmínky pro romskou menšinu v ČR nezhodnotil Holomek pozitivně, za posledních pět let se po

27.01.2011 Uctěme památku osvětimských obětí. Kvůli sobě

27. leden je už šest let Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu. OSN vybrala v roce 2005 toto datum záměrně – je to totiž den, kdy byl osvobozen největší vyhlazovací tábor 2. světové války, Osvětim-Březinka (Auschwitz-Birkenau). Senát ČR a Federace židovských obcí pořádají při této příležitosti každoroční slavnostní shromáždění.

Celkový počet lidí, kteří byli v Osvětimi a dalších vyhlazovacích táborech zavražděni nebo utýráni, se i v odhadech seriózních historiků liší. Na tyto rozdíly ostatně rádi poukazují historici-revizionisté, kteří rozsah nacistických zločinů zpochybňují. To se pak hodí neonacistům, rasistům a popíračům holocaustu všeho druhu.

Každý soudný člověk chápe, že už nikdy nebude možné zjistit přesný rozsah nejbrutálnější genocidy v dějinách. A my, laikové, většinou asi necítíme potřebu dohadovat se s dnešními neonacisty o přesném počtu obětí plynových komor. Taková diskuse totiž může působit podobně bizarně, jako slavná scéna ze závěru románu Smrt je mým řemeslem od Roberta Merleho. Nacistický zločinec (jeho předobrazem byl ostatně velitel tábora v Osvětimi) je u soudu obviněn prokurátorem, že zavraždil tři a půl milionu lidí. Přihlásí se tedy o slovo a suše, věcně poznamená, že jich zabil jen dva a půl milionu.

Není podstatné přesné číslo, když

22.01.2011 Radikály v Příbrami od sebe musela oddělit policie

Radikály v Příbrami od sebe musela oddělit policie
Příbram - V centru Příbrami se dnes odpoledne sešly asi čtyři desítky lidí na demonstraci proti drogám, anarchii a ultralevici.

Účastníci shromáždění v Jiráskových sadech se po dvouhodinovém čekání vydali na pochod městem směrem k Březovým Horám. Na cestě se potkali se stejně početnou skupinou antifašistů. Oba tábory včas oddělili policejní těžkooděnci se psy.

První demonstraci svolalo hnutí, které si říká Svobodní aktivisté. Druhou akci pořádají antifašisté k třetímu výročí smrti Jana Kučery, člena odnože skinheads, která hájí antirasistické postoje.

Konflikt se málem odehrál na náměstí T. G. Masaryka, kde pravicoví radikálové uviděli skupinu antifašistů. K sobě se ale nedostali, a tak zůstalo jen u pokřikování.

První volali "Nic než národ", druzí mávali prapory. Drželi také portréty zavražděného mladíka a pohřební věnec. Pravicoví radikálové poté pokračovali v pochodu a druhá skupina zůstala na náměstí T.G. Masaryka.

Podle mluvčí příbramské policie Moniky Schindlové je v Příbrami nasazeno zhruba 200 příslušníků z různých oddílů.