Aktuality a zprávy:Toto není žádná propagandistická akce, nýbrž shromažďování názorů a informací!!

Aktuality a zprávy

11.02.2011 1. Máj

http://www.prvni-maj.cz/index.php?p=1

1.MÁJ 2011

KDE: Brno, bude upřesněno

KDY: 1.5.2011

ČAS: 13:00

Brzy více informací...

10.02.2011 Zneužití národních pojmů

Zneužití národních pojmů
10. února 2011 V souvislosti s nedávnou aférou kolem německého masa s dioxiny se začala spousta lidí dívat na to, odkud potraviny, které nakupují, pocházejí. Je třeba si ujasnit, co by mělo být při výběru zboží na základě země původu podstatné. V první řadě zboží z Číny, kterého je v ČR nejvíce, nesplňuje většinou kvalitativní požadavky našich zákazníků, je ovšem levné.

Úkolem státu, který ovšem není naplňován, by mělo být zaměstnat co nejvíce obyvatel a k tomu je potřeba mít na svém území také spoustu firem, které budou těmto zaměstnancům platit mzdy a státu odvádět daně. Z mého pohledu by bylo nejlepší, aby tyto firmy byly také v rukou Čechů, protože tím získají zisky opět čeští občané, kteří budou odvádět daně z přidané hodnoty opět do české státní pokladny a tak dále.

Nyní tento koloběh pochopitelně nefunguje, jelikož nezaměstnanost v některých severočeských městech dosahuje 18ti% (např. Jirkov a okres Most) a firmy patří různým nadnárodním korporacím. Pokud ale je mezi lidmi poptávka po českých výrobcích či potravinách, dokáží toho i tyto firmy či živnostníci, kteří s námi mají ve skutečnosti pramálo společného, obratně využít.

Často tedy narážíme ve velkých marketech patřících většinou Němcům nebo různým finančním skupinám zahraničního původu na reklamní poutače s

07.02.2011 Ústecká ČSSD zve Paroubka, ať vysvětlí mediální útoky

Ústecká ČSSD zve Paroubka, ať vysvětlí mediální útoky
Ústí nad Labem, Praha - Nové vedení severočeské ČSSD si zve někdejšího předsedu sociální demokracie Jiřího Paroubka, aby vysvětlil své poslední výroky směrem k straníkům.

Severočeským sociálním demokratům se nelíbí, že je veřejně zostouzí. Podle krajské kontrolní komise některými svými výroky dokonce překračuje stanovy.

"Pozvali jsme si Jiřího Paroubka, aby vysvětlil některé své výroky a kroky," potvrdil Aktuálně.cz předseda ČSSD v Ústeckém kraji Arno Fišera. "Nejde o to, abychom mu nasadili nějaký náhubek," dodal.

"Myslím si, že je asi přepracovaný, jinak si jeho slova nedovedu vysvětlit. Pět let působí v Ústeckém kraji a dosud tu nikoho nekritizoval," komentoval Paroubkovo jednání děčínský poslanec Jaroslav Foldyna.

Oba socialisty označil Paroubek - krátce po zvolení nového vedení kraje - za "křiváky", kteří donáší na jeho rodinného přítele, někdejšího šéfa severočeské ČSSD Petra Bendu.

Jaroslava Foldynu pak již dlouhodobě napadá ve svých komentářích na internetu.

Špičky ústecké sociální demokracie rovněž požádali předsednictvo strany, aby kvůli podezření z "černých duší" zahájila přeregistraci stranické buňky v Libčevsi. V malé severočeské vesnici je v současnosti jedna z nejpočetnějších místních organizací v kraji.

Nové vedení severočeské ČSSD dnes neře

05.02.2011 Bydžovem má jít Dělnická strana. Prý na žádost občanů

Bydžovem má jít Dělnická strana. Prý na žádost občanů
Nový Bydžov - Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) připravuje na 12. března mítink v Novém Bydžově na Hradecku.

Na mítinku na Masarykově náměstí promluví předseda DSSS Tomáš Vandas, následovat bude pochod městem.

Nový Bydžov od podzimu řeší zvýšenou trestnou činnosti ze strany Romů.

"Shromáždění je pořádáno na základě četných žádostí bydžovských občanů, kteří jsou již v zoufalé situaci a z obavy o vlastní bezpečnost se bojí vycházet do ulic města," uvedl Štěpánek.

Starosta Bydžova: Žádost o povolení mám na stole
Starosta Nového Bydžova Pavel Louda v pátečním Hradeckém deníku uvedl, že se k žádosti o povolení mítinku vyjádří v pondělí.

"Zatím mám jejich žádost na stole s tím, že si zajistí pořadatelskou službu a budou hovořit o bezpečnostní situaci v republice a bezpečnosti ve městě," uvedl Louda.

Situace v sedmitisícovém Novém Bydžově se vyhrotila loni v listopadu po několika přepadeních a znásilnění mladé ženy. Petici žádající zajištění bezpečnosti podepsalo 3257 lidí.

Starosta vydal prohlášení ostře kritizující Romy a vyhlásil sérii opatření proti problémovým obyvatelům. Město například povolalo bezpečnostní agenturu a zvýšilo počet strážníků ze čtyř na šest.